Naturalne sposoby na odstraszanie komarów w domuKomary to dokuczliwe owady, które gryzą i pozostawiają na skórze swędzące, czerwone wypustki. Mogą być szczególnie dokuczliwe i denerwujące, gdy starasz się spędzać czas na świeżym powietrzu. Ale nie obawiaj się! Istnieje kilka naturalnych sposobów na odstraszenie komarów z domu, dzięki czemu można nadal cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu, a nie być uwięzionym w środku przez ich obecność. Te dokuczliwe zwierzęta trzymają się z dala od wszystkiego, co ma silny zapach, zwłaszcza od zapachów cytrusowych. Dlatego włączenie tych zapachów do różnych pomieszczeń w domu jest niezawodnym sposobem na trzymanie komarów z daleka. Możesz również zasadzić kilka drzewek cytrynowych lub pomarańczowych na swoim podwórku - pomogą one utrzymać te paskudne gryzące insekty z dala od Ciebie. Jeśli jesteś gotowy, aby pokonać komary, czytaj dalej, aby poznać nasze najlepsze wskazówki i sztuczki, jak utrzymać je z dala od tego lata...

Komary nie lubią suchej przestrzeni

Komary są przyciągane przez wiele różnych zapachów, ale szczególnie przyciągają je zapachy ludzkiej krwi i płynów ustrojowych, takich jak pot i dwutlenek węgla, oraz zapachy zwierząt, którymi komary się żywią, takich jak żaby i gryzonie. Dlatego jednym ze sposobów odstraszania komarów jest osuszanie tych płynów. W tym celu należy unikać noszenia bardzo luźnych ubrań na zewnątrz wieczorami, ponieważ komary znajdą tam drogę. Należy również unikać noszenia perfum i pachnących balsamów lub olejków - komary są przyciągane również przez te zapachy. Należy również rozważyć osuszenie stojącej wody na podwórku. Komary składają jaja w stojącej wodzie, która jest także siedliskiem wielu innych owadów. Najlepiej jest oczyścić stojącą wodę na podwórku - można użyć siatki lub pompy do spuszczania wody z doniczek, wanienek dla ptaków i baseników dla dzieci.

Lawenda

Lawenda to bardzo pachnące zioło, które jest powszechnie używane do odstraszania komarów. Lawenda jest znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwskurczowych, a w całej Azji była stosowana jako środek na gorączkę i zaburzenia oddechowe. Lawenda stosowana na zewnątrz może odstraszać komary i inne owady, zwłaszcza gdy jest suszona i używana w postaci saszetek. Aby użyć lawendy jako środka odstraszającego komary, można dodać ją do saszetki lub kupić saszetkę lawendy odstraszającą komary. Można także wysuszyć lawendę, a następnie umieścić jej kawałki w saszetce lub słoiku, aby odstraszała komary. Można także dodać lawendę do garnka z wodą - jej zapach będzie odstraszał komary przez kilka godzin.