Miłość oznacza wspieranie osoby, na której Ci zależy, czyli czego nas uczy DisneyW filmie "W górę" Carl i Ellie są szczęśliwym małżeństwem do czasu, gdy u Ellie zostaje zdiagnozowana śmiertelna choroba. Ellie i Carl mają małego chłopca o imieniu Russell, który jest nieco psotny. Ellie i Carl muszą ciężko pracować, aby nauczyć Russella, jak być dobrym człowiekiem. Jest to trudne ze względu na chorobę Ellie. Ellie później umiera, a Carl musi sam wychowywać Russella. Kiedy jesteś w poważnym związku, wspieranie partnera jest ważne, ale czasami może być naprawdę trudne. Ważne jest, aby nie rezygnować z partnera. Nie powinieneś go wspierać tylko wtedy, gdy jest łatwo, ale także wtedy, gdy jest ciężko.

Prawdziwa miłość oznacza akceptowanie kogoś takim, jakim jest

W filmie Aladyn Dżasmina jest księżniczką, która żyje w magicznym, ale i opresyjnym królestwie. Zakochuje się w Aladynie, zwykłym człowieku, który nie rozumie zasad panujących w społeczeństwie Dżasminy. Ojciec Dżasminy, sułtan, nie pochwala ich związku. Dżasmina musi wybrać między swoją prawdziwą miłością a ojcem. Dżasmina mogła zmusić Aladyna do zmiany postępowania, ale prawdziwa miłość oznacza akceptowanie kogoś takim, jakim jest, a nie próby zmieniania go. Jest to ważna lekcja nie tylko w romantycznych związkach, ale także w przyjaźni i relacjach rodzinnych. Kiedy się kogoś kocha, nie próbuje się go zmienić. Akceptuje się go takim, jakim jest.

Miłość jest warta walki

W "Królu Lwie" Simba i Nala to dwa młode lwy, które zakochują się w sobie, a potem zostają rozdzielone przez złego wuja Simby, Bliznę. Simba i Nala zostają rozdzieleni na wiele lat, ale miłość Simby do Nali nie pozwala mu przestać żyć.

  • Kiedy czujesz, że ktoś jest twoją drugą połówką, wiesz o tym. Kiedy się zakochujesz, masz wrażenie, że mógłbyś zrobić wszystko na świecie.

  • Z czasem jednak uczucie miłości może stawać się coraz mniej intensywne.

  • To dobrze, bo oznacza, że stajesz się bardziej dojrzały i komfortowy w swoim związku.

Czasem jednak o miłość warto walczyć. Nie można pozwolić, by uczucie miłości do partnera wygasło. Pamiętaj, aby od czasu do czasu pokazać swojemu partnerowi, że go kochasz i jesteś zaangażowany w ten związek. Czy podobało Ci się czytanie o tym, w jaki sposób filmy Disneya uczą nas o życiu i miłości? Ten artykuł jest końcem naszej podróży przez lekcje Disneya na temat romansu. A jeśli nadal jesteś w nastroju do Disneya, to usiądź z najbliższymi przed telewizorem i zatopcie się w magicznym świecie bajek! Na pewno każde z was ma swoje ulubione!