Jak utrzymać zdrowe włosy, gdy jesteś w ciągłym ruchu?Nie ma nic bardziej frustrującego, niż spędzanie godzin nad swoimi włosami rano, a potem ich zły wygląd przed godziną 15, ponieważ nie miałaś czasu na ich ponowne ułożenie. Niezależnie od tego, czy jesteś zapracowaną mamą, aktywną pracownicą korporacji, czy energiczną nastolatką, nikt nie ma wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, aby ciągle poświęcać go na układanie włosów. Niezależnie od tego, czy jesteś zapracowaną mamą, aktywnym pracownikiem korporacji, czy energiczną nastolatką, nikt nie ma wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, aby stale poświęcać go na swoje włosy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli prowadzisz szybki tryb życia i potrzebujesz fryzury, która może dostosować się do Twojego nieprzewidywalnego harmonogramu i nadal wyglądać świetnie. Na szczęście istnieje kilka prostych wskazówek i trików, które pomogą Ci zachować zdrowe włosy, gdy jesteś w ruchu.

Korzystaj z różnych kosmetyków

Nawet jeśli używasz tego samego szamponu od zarania dziejów, ważne jest, aby zmieniać go co jakiś czas. Powodem tego jest fakt, że szampony i odżywki po pewnym czasie gromadzą minerały, co powoduje, że włosy stają się suche i łamliwe. Jeśli używasz tego samego szamponu i odżywki przez ponad trzy miesiące, warto zmienić je i spróbować czegoś nowego. Pamiętaj, aby zmieniać je również według rodzaju - na przykład, jeśli masz tłuste włosy, będziesz chciała używać innego szamponu i odżywki niż osoba o włosach suchych.

Nie zapomnij o przycinaniu

Może Ci się wydawać, że włosy trzeba podcinać co sześć tygodni, ale prawda jest taka, że wystarczy podcinać je co sześć miesięcy lub nawet co rok, w zależności od stanu Twoich włosów i tego, jak często stosujesz szampon i odżywkę. Jeśli Twoje końcówki wyglądają na suche, splątane i rozdwojone, czas na podcięcie. Wiele osób popełnia błąd, czekając aż ich włosy będą bardzo zniszczone, aby je podciąć. Jeśli jesteś osobą, która myje włosy codziennie, będziesz chciała podcinać je jeszcze częściej.

Używaj odpowiednich produktów do swojego rodzaju włosów

W zależności od rodzaju włosów, jakie masz, możesz zmienić markę szamponu i odżywki. Osoby o włosach przetłuszczających się będą chciały używać szamponu o niskim PH, który pomoże im zrównoważyć poziom olejków we włosach. Z kolei osoby o włosach suchych będą potrzebowały czegoś o wysokim PH, co pomoże przywrócić włosom ich wilgotność. Jeśli jesteś osobą, która na co dzień prostuje włosy, musisz upewnić się, że używasz sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą podczas stylizacji włosów, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Jeśli jesteś osobą, która ma kręcone włosy, najlepiej jest unikać stosowania sprayów i żeli podczas stylizacji włosów - kręcone włosy są podatne na łamanie, a żele i spraye tylko to pogorszą.