Nie jesteś sam: Jak realizować swoje cele ze wspierającym kołem!Utrzymanie motywacji, gdy próbujesz osiągnąć jakiś cel, może być wyzwaniem. Łatwo jest wpaść w rutynę i zapomnieć o swoich ambicjach, nawet jeśli wyznaczyłeś sobie konkretne cele. Łatwo też mieć wrażenie, że nikt nie rozumie, przez co przechodzimy. W końcu może się to wydawać dziwne i zupełnie nienaturalne, że tak bardzo skupiamy się na własnym wzroście i rozwoju osobistym. Tu właśnie przydaje się Twój wspierający krąg. Koło wsparcia to grupa osób, które Cię wspierają i pilnują, abyś osiągnął swoje cele. Osoby te mogą pomóc ci zmotywować się, gdy czujesz się niezmotywowany, udzielić ci rady, gdy jej potrzebujesz i współpracować z tobą przy realizacji wspólnych celów.

Co to jest krąg wsparcia?

Koło wsparcia to grupa osób, które Cię wspierają i pomagają Ci osiągnąć Twoje cele. Może to być grupa przyjaciół, członków rodziny lub współpracowników, którzy spotykają się regularnie, aby się wspierać. Posiadanie kręgu wsparcia może pomóc w utrzymaniu motywacji i osiągnięciu celów. Może też pomóc w rozwijaniu nowych umiejętności i poznawaniu podobnie myślących ludzi.

  • Krąg wsparcia może przybierać różne formy. Może to być grupa przyjaciół, którzy spotykają się regularnie, by wspierać się nawzajem w życiowych wyzwaniach. Może to być grupa współpracowników, którzy biorą udział w seminarium lub grupie mastermind, która spotyka się regularnie. Może to być również grupa ludzi, którzy spotykają się osobiście lub zdalnie poprzez media społecznościowe.
  • Nawet jeśli jesteś całkowicie zmotywowaną osobą, która może zrobić wszystko, nieuchronnie napotkasz też życiowe wzloty i upadki. Te wyzwania mogą sprawić, że trudno będzie utrzymać się na ścieżce ze swoimi celami. Posiadanie kręgu wsparcia w postaci osób, które rozumieją przez co przechodzisz, może mieć duże znaczenie dla utrzymania motywacji. Kiedy dzielisz się swoimi celami z ludźmi, są oni bardziej skłonni wspierać Cię w ich realizacji.

Jak znaleźć swój krąg wsparcia

Jeśli nie masz jeszcze kręgu wsparcia, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie osób, które byłyby dobrymi członkami twojego kręgu wsparcia. Są to osoby, z którymi czujesz się komfortowo, dzieląc się swoimi celami. Najlepiej, jeśli są to osoby, które są blisko Ciebie, dzięki czemu możesz się z nimi spotkać osobiście. Możesz również zbudować wirtualny krąg wsparcia online, poprzez grupy i fora w mediach społecznościowych.

Kiedy szukasz osób, które możesz dodać do swojego kręgu wsparcia, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Wybieraj ludzi, którzy są pozytywni - Posiadanie kręgu wsparcia pełnego negatywnych osób nie pomoże ci utrzymać motywacji.
  • Wybieraj osoby, którym ufasz - Chcesz czuć się komfortowo dzieląc się swoimi celami z osobami, którym możesz zaufać.
  • Wybierz ludzi, którzy będą wspierać - Chcesz, aby członkowie w twoim kręgu wsparcia byli współczujący, ale także szczerzy z tobą, jeśli tego potrzebujesz.