Cenne wskazówki jak polepszyć jakość swojego snuPodczas gdy powyższe wskazówki dotyczące stylu życia mogą pomóc Ci uzyskać lepszy sen, możesz również chcieć omówić problemy ze snem ze swoim lekarzem. Może on pomóc Ci określić, czy istnieją podstawowe problemy wpływające na Twój sen, takie jak podstawowy stan zdrowia, problem zdrowia psychicznego lub zaburzenia snu. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest kluczowe dla Twojego ciała i umysłu. Może pomóc Ci opanować stres, zachować koncentrację, utrzymać zdrową wagę i poprawić nastrój. Stosując się do tych wskazówek, możesz poprawić swój sen i czuć się lepiej w ciągu dnia.

Wyłącz ekrany

Badania wykazały, że patrzenie na ekran komputera, tabletu lub smartfona może negatywnie wpływać na sen. W rzeczywistości niebieskie światło z tych urządzeń może negatywnie wpływać na sen poprzez tłumienie melatoniny, hormonu snu. Niektóre szkody są wyrządzane nawet przy wyłączonym ekranie - światło może przesączać się przez powieki i zakłócać sen. Aby tego uniknąć, warto rozważyć zastosowanie zasłon zaciemniających lub maski na oczy. Jeśli nie możesz uniknąć korzystania z urządzenia na godzinę lub dwie przed snem, istnieją aplikacje, które pomagają zminimalizować niebieskie światło.

Kojąca przestrzeń

Tworzenie kojącej przestrzeni jest niezbędne do dobrego snu. Może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym, zmniejszyć niepokój i pomóc Ci łatwiej zasnąć. Dodatkowo, dobrze zaprojektowana przestrzeń do spania może pomóc złagodzić niektóre warunki zdrowotne, takie jak bezsenność, kwaśny refluks i bóle głowy. Istnieje wiele sposobów na stworzenie przytulnej przestrzeni do spania, w tym wybór wygodnej pościeli, kontrolowanie hałasu i światła w Twojej przestrzeni oraz upewnienie się, że Twój materac jest odpowiednio utrzymywany i podtrzymywany. Możesz również włączyć do swojej przestrzeni sypialnej inne praktyki związane z dobrym samopoczuciem, takie jak medytacja czy joga.

Kup materac, który kochasz

To, na czym śpisz, wpływa na to, jak dobrze śpisz. Jeśli masz materac, który ma już swoje lata, może on przyczyniać się do twojego słabego snu. Chociaż niekoniecznie możesz zmienić swojego materaca, możesz odwiedzić sklep benetsleep, który sprzedaje wysokiej jakości materace, aby znaleźć nowy i odpowiedni dla swoich oczekiwań. Prawdopodobnie od razu będziesz wiedział, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Podczas zakupów materaca, pamiętaj o tych rzeczach:

  • Upewnij się, że jest wygodny - będziesz chciał się na nim dobrze wyspać! - Upewnij się, że jest wystarczająco podtrzymujący - nie chcesz przecież budzić się z bólem każdego ranka!

  • Zastanów się, jak wpłynie na Twoje alergie - jeśli cierpisz na alergie, możesz chcieć unikać pewnych typów materacy.

Zadbaj o swoje ciało poprzez ćwiczenia

Ćwiczenia w ciągu dnia pomagają zmniejszyć stres, co może ułatwić zasypianie w nocy. Nawet 10-minutowy spacer w ciągu dnia może pomóc. Jeśli masz problemy z zasypianiem, możesz spróbować delikatnych ćwiczeń uspokajających, takich jak joga lub tai chi przed snem. Pomocne może być również zaplanowanie ćwiczeń na wcześniejszą porę dnia lub na początku tygodnia, aby nie kolidowały one z Twoim snem. Jeśli masz bezdech senny, nie powinieneś ćwiczyć wieczorem, ponieważ może to pogorszyć bezdech senny. Ale dla większości ludzi, krótki codzienny trening jest bezpieczny i zdrowy dla snu. I pamiętaj, że potrzeba czasu, aby ćwiczenia poprawiły sen, więc daj im co najmniej kilka tygodni, aby odniosły skutek.