Jak dobrać podnóżek do samochodu typu VAN?Podnóżki do samochodów typu VAN to świetny sposób na zwiększenie wygody korzystania z auta. Ich główne zalety leżą w funkcjonalności, niewielkich rozmiarach i niskiej wadze, które zachęcają do umieszczania ich na różnego rodzaju pojazdach dostawczych. Aby jednak podnóżek samochodowy (zwany również stopniem tylnym) mógł spełniać swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań tego elementu dla swojego auta.

Do czego przydają się podnóżki do samochodów dostawczych?

Podnóżki samochodowe to elementy montowane w wielu pojazdach używanych do przewozu masywnych, dużych rozmiarów ładunków. Do czego właściwie służą? Mocuje się je tuż pod tylnymi drzwiami VANa, dzięki czemu stają się one dodatkowym stopniem pomiędzy gruntem a podłogą auta. Dzięki nim ktoś, kto chce wejść do środka samochodu lub sięgnąć po znajdującą się tam rzecz, nie musi stawiać wysokich kroków czy obciążać stawów zeskakiwaniem z furgonetki. Wystarczy, że stanie lub oprze stopę na podnóżku — dzięki niemu korzystanie z auta jest znacznie bezpieczniejsze.

Na co należy zwrócić uwagę, poszukując podnóżków do samochodów typu VAN?

To, jaki powinien być podnóżek do samochodu typu VAN, w dużej mierze zależy od modelu oraz konstrukcji samochodu. Poszukując stopni tylnych, warto więc upewnić się, że są one kompatybilne z posiadanym przez Ciebie pojazdem. Gdzie szukać takiej informacji? Najprościej zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej sprzedawcy lub producenta. Często udostępniają oni tabelę kompatybilności, zawierającej dane modeli furgonetek, na których taki montaż jest możliwy. Jeśli nie masz pewności, czy wybrany egzemplarz podnóżka sprawdzi się w przypadku Twojego auta, możesz spróbować zapytać o to sprzedającego.

Kolejną istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest jakość stopnia tylnego. Mowa tu nie tylko o trwałym, niepodatnym na ścieranie materiale, lecz również kształcie oraz powierzchni podnóżka. Odpowiedni model powinien być wyposażony w antypoślizgową strukturę, która zapobiegnie utracie równowagi osoby stojącej na stopniu, a także zdoła skutecznie odprowadzić osiadającą na niej wilgoć lub wodę. Upewniając się, że podnóżek spełnia to kryterium, wybierasz model, który będzie poprawiał bezpieczeństwo rozładunku i załadunku także podczas niesprzyjającej pogody.

Gdzie szukać podnóżków do samochodów dostawczych?

Podnóżki do samochodów dostawczych dostępne są przede wszystkim w ofertach wyspecjalizowanych sklepów. Ich poszukiwania najprościej zacząć od przejrzenia asortymentu sprzedawców internetowych. Przykładem miejsca, w którym możesz zaopatrzyć się w trwałe, funkcjonalne i kompatybilne z wieloma modelami pojazdów podnóżki do samochodów dostawczych, jest polski sklep Nadkola.pl.

Wybierając ofertę tego dostawcy, możesz liczyć na produkty pochodzące z ofert renomowanych producentów, szybką dostawę, a w razie potrzeby — fachową poradę lub pomoc w wyborze modelu kompatybilnego z Twoim samochodem.