Piankowy, sprężynowy, hybrydowy – jaki materac wybrać?

Stajesz przed wyzwaniem, jakim jest zakup materaca? Bez wątpienia nie warto inwestować w pierwszy, lepszy model. Dobrej jakości materac zapewni Ci komfortowy i bezpieczny sen na lata. Dzięki niemu pozbędziesz się dolegliwości bólowych oraz zadbasz o dobre samopoczucie i energię do życia. Sprawdź, jaki materac wybrać, poznając kluczowe wady i zalety modeli: piankowych, sprężynowych i hybrydowych.

Dlaczego wybór materaca ma znaczenie?

Bez dwóch zdań wybór materaca ma bardzo duże znaczenie dla naszego codziennego życia. Jest to związane z tym, że od komfortu i bezpieczeństwa snu zależą nasze samopoczucie i zdrowie. To sprawia, że zakup materaca należy poprzedzić pogłębioną analizą, a wybrany model powinien być maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb. W dalszej części artykułu pod lupę weźmiemy kluczowe zalety i wady materaców: piankowych, sprężynowych i hybrydowych. Sprawdźmy, który z nich będzie dobrym wyborem.

Zalety i wady materaców piankowych

Materace piankowe z powodzeniem wykorzystywane są od lat. Wraz z rozwojem możliwości technologicznych, przy ich produkcji stosuje się pianki o właściwościach wspierających zdrowy i komfortowy sen. Najważniejsze zalety materaców piankowych to m.in.:

  • zapewniają wysoki komfort snu;
  • dostępne są w szerokim wariancie rozmiarów i wymiarów;
  • dobrze sprawdzają się u dzieci i dorosłych;
  • posiadają antyalergiczne właściwości;
  • szybko wysychają po ewentualnym zmoczeniu;
  • można stosować je również przy stelażach elektrycznych;
  • relatywnie niska cena.

Oczywiście modele tego typu nie są pozbawione wad. Przede wszystkim na rynku dostępne są rodzaje pianek o różnych właściwościach. W związku z tym należy unikać zakupu produktów powstających ze słabszej jakości materiałów.

Zalety i wady materaców sprężynowych

Alternatywą są materace sprężynowe. Te dzieli się na kilka podstawowych rodzajów. Wśród nich znajdują się standardowe materace bonellowe oraz nowoczesne modele kieszeniowe. w tych ostatnich sprężyny umieszczane są w osobnych kieszeniach, co korzystnie wpływa na poprawę ich właściwości użytkowych. Odpowiednio dobrany materac sprężynowy to produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala na zadbanie o komfortowy i bezpieczny sen.

Modele sprężynowe stanowią dobre podparcie dla kręgosłupa i ciała użytkownika. Dzięki temu zachowuje on prawidłową pozycję w trakcie snu. Inne kluczowe zalety stosowania materaców sprężynowych to:

  • wysoka trwałość (długo zachowują swoje właściwości);
  • wysoka wygoda użytkowania.

Sceptycy tych produktów wskazują na takie wady, jak wyższa cena względem materaców piankowych oraz zwiększony hałas w trakcie użytkowania, jeżeli wybierze się gorszej jakości modele pozbawione materiałów tłumiących dźwięki pracujących sprężyn.

Zalety i wady materaców hybrydowych

Od pewnego czasu rosnącym zainteresowaniem wymagających klientów cieszą się materace hybrydowe. To nowoczesne modele, które łączą w sobie kluczowe atuty modeli piankowych i sprężynowych. W praktyce przekłada się na to, że w rdzeniu materaca znajdują się zarówno sprężyny w kieszeniach, jak i różne rodzaje pianek. To dodatkowo podnosi komfort użytkowania materaca.

Materace hybrydowe stanowią doskonałe podparcie dla ciała użytkownika, gwarantując mu podwyższony komfort snu. Pozostają bezpieczne w użytkowaniu. Nowoczesna technologia redukuje ryzyko odkształcania się powierzchni materaca. Kluczową wadą materaca hybrydowego jest to, że jest on droższy w zakupie od modeli piankowych i sprężynowych. Łączy jednak w sobie ich kluczowe atuty, dlatego warto ponieść nieco większy wydatek. Szeroki wybór wysokiej jakości materaców hybrydowych znajdziesz w salonie Sembella pod linkiem: https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-hybrydowe.